Yatak odanızı daha büyük göstermek için ipuçları

0
764

Büyük şehirlerde yaşayan insanlar artık büyük evlerde oturmayı pek tercih etmiyor. Çekirdek aileler için tasarlanan yeni evler çoğunlukla 2+1 veya 1+1 olduğu için dekorasyon alanında dar hacimli odalarda güzel işler başarmak da giderek zorlaşıyor. Ancak daha kolay ısınan ve çok fazla boşluğa sahip olmayan küçük yatak odaları düzgün bir şekilde tasarlandığında ev sahibinin yenilikçi bakış açısını yansıtabilir.

İster inanın, ister inanmayın: Küçük yatak odalarını ideal şekilde tasarlamak hiç de zor değil. Sadece odada neyi nereye yerleştireceğinizi, renkleri, ışığı ve mobilyaları titizlikle belirlemek gerekiyor. Tüm bunları başardıktan sonra küçük bir yatak odasının aslında sıkıcı ve bunaltıcı bir yatak odasından daha fazlası olabileceğini siz de göreceksiniz.

İşte yatak odanızı daha büyük göstermek için başvurabileceğiniz ipuçları:

Açık tonlar, daha az eşya

Beyaz veya diğer renklerin açık tonları odanızı her zamankinden daha ferah göstermenize yardımcı olur. Mümkün mertebe kapalı, koyu tonları kullanmaktan kaçının. Ayrıca yatak odasında her zaman için ihtiyacınız kadar eşya bulundurun. Fazla eşya, süslü objeler, devasa tablolar ve 90’lı yılları anımsatan mobilyalar iç hacmi daraltacaktır. Bunun yerine yeni nesil küçük ama kullanışlı mobilyalar tercih edilebilir. Özellikle düz karyolalar yerine katlanabilen baza modellerine bakmanız tavsiye edilir.

Birazcık özen gösterdiğiniz takdirde küçük yatak odanızın aslında sandığınız kadar küçük olmadığını fark etmek tamamen sizin elinizde. Bol şanslar!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz