Siyah beyaz mutfak tasarımları

0
1333

Kabul edelim: Siyah renk mutfaklarda pek tercih edilmez. Çoğu insan iç karartıcı bulduğu için siyah renkleri mutfakta kullanmaktan kaçınır, ancak bu pek de doğru bir hareket değil. Genelde beyaz ağırlıklı veya daha canlı renkleri mutfaklarında kullanmak isteyenlerin gözden kaçırdığı bir gerçek var: Siyah renkli mutfaklar çok daha az kir tuttuğu için temizlemesi diğer renklere göre daha kolaydır. Özellikle mutfakta fazla vakit geçiren ev hanımları bu kriteri mutlaka göz önünde bulundurmalı.

Ancak sırf kolay temizleniyor diye siyah renkleri tercih etmek istemeyebilirsiniz, bu gayet anlaşılabilir. Ama aşağıda yer alan siyah beyaz renkli mutfak tasarımlarına baktığınızda ne kadar şık bir görünüme sahip olduklarını siz de görebilirsiniz. Modern çizgiler taşıyan karanlık tonlardaki mutfakların dolap ve masaları parlak olduğundan iç mekan hacmini daha da genişletirler.

Zeminde ahşap tonları çok güzel durur

Kimi zaman fayans, kimi zaman da laminant kaplı zeminler siyah beyaz renkli mutfaklarla uyum sağlayabilir. Ancak lüks ve ihtişamı yansıtan laminant zeminleri tercih etmeniz tavsiye edilir. Böylece yerden soğuk gelmesinin de önüne geçmiş olursunuz. Amerikan mutfaklarda bar taburesi şeklindeki sandalyeler tercih edilebilir. Daha minimal, sade ve şık masalar için beyaz renkli sandalyeler ideal çözüm olacaktır.

Işıklandırma cephesinde ise gün ışığı tonlarında ampuller kullanmanız tavsiye edilir. Beyaz renge kıyasla daha lüks bir görünüm elde edebilmeniz böylece mümkündür.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz