Modernleştikçe yalnızlaşan insanlar gün geçtikçe daha küçük evlerde yaşamaya başlıyor. Özellikle İstanbul ve Ankara gibi metropollerde yaşayan çoğu genç, 1+0 da denilen stüdyo tipi dairelerde yaşamını sürdürmeyi sıklıkla tercih ediyor. Hal böyle olunca, küçük alanlarda tercih edilecek mobilyaların kullanışlı olması ve fazla yer kaplamaması da daha fazla önem arz etmeye başlıyor.

Eğer siz de evinizden çalışmayı tercih ediyor, şık ve kullanışlı bir çalışma masası arıyorsanız; katlanabilir masaları tercih etmenizde fayda olabilir. Özellikle küçük ve dar bir eve sahipseniz, bu tercih kaçınılmaz bile olabilir.

İşin güzel tarafı şu ki, katlanabilir masalar yalnızca kullanışlı olmakla yetinmiyor, üstüne bir de bulunduğu odanın dekorasyonunu tamamlayıcı bir unsur haline dönüşüyor. Aşağıda listelenen çoğu katlanabilir masa, bunun bir kanıtı niteliğinde.

Aşağıya doğru katlanan modeller

Katlanabilir masalar belli başlı modellerde üretiliyor. En yaygın olanı, yukarıdan aşağıya doğru katlanan tasarımlar. Bazı ürünler aşağıda yer alıyor.

katlanabilir-masalarla-her-yer-ofise-donusuyor-1

Minyatür bir piyano gibi gözüküyor, değil mi? Konforlu bir sandalyeyle gün boyu rahatlıkla iş yapabileceğiniz bu masa, geriye doğru katladığınızda da kitap ve çeşitli figürleri sergileyebileceğiniz şık bir mobilya haline dönüşüyor.

fold-down-desk-from-west-elm

Zımba ve defterler dahil olmak üzere akla gelebilecek hemen her türden ofis malzemelerini yerleştirebileceğiniz bu model de oldukça şık bir tasarıma sahip. Çiçek vazolarını bile gönlünüzce sergileyebilmeniz mümkün.

katlanabilir-masalarla-her-yer-ofise-donusuyor-2

Yukarıdaki fotoğrafta da görebileceğiniz üzere yeni inşa edilen bazı evlerin yatak odaları, dahili olarak katlanabilir masalara sahip olabiliyor. Eğer böyle bir eve sahipseniz, çok şanslı olduğunuzu söyleyebiliriz!

katlanabilir-masalarla-her-yer-ofise-donusuyor-3

Tam bir tasarım harikası olan bu katlanabilir masayı kullanmaya başladığınızda gizli bölmeleri de gün yüzüne çıkıyor. Böylece hem dizüstü bilgisayarınızda iş yapabilir, hem de ofis eşyalarını elinizin altında tutabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz