İlk izlenim önemlidir. İnsanlarda olduğu gibi, işletmelerde de bu evrensel kural geçerlidir. Bu yüzden ofisinizi ziyaret edecek potansiyel müşterileri karşılayacak kişi kadar, resepsiyon masasının tasarımı ve şekli de önem taşır. Ziyaretçilerinize “hoşgeldin” diyecek olan resepsiyon masaları, bu kişileri müşteriye dönüştürme yolunda farkında olmadan size kolaylık bile sağlayabilir. Ayrıca kurumsal kimliğinizi de pekiştirecek olan masalar ne kadar güzel ve modern bir tasarıma sahip olursa, firmanız için o kadar iyidir.

Dünyanın dört bir yanındaki tasarımcılar tarafından geliştirilen en sıra dışı ve göz alıcı resepsiyon masası tasarımları size de ilham kaynağı olabilir.

ilham-verici-resepisyon-masasi-tasarimlari-2 ilham-verici-resepisyon-masasi-tasarimlari-3

Charles Kalpakian isimli Lübnanlı bir tasarımcı ve sokak sanatçısı tarafından hazırlanan bu resepsiyon masası, graffiti esintisi ve sokağın hırçınlığını yansıtıyor.

ilham-verici-resepisyon-masasi-tasarimlari-4

CRAFTWAND tasarım stüdyosu tarafından geliştirilen bu masa ise sıra dışı tasarımıyla dikkat çekiyor. Information (Bilgi) kelimesini simgeleyen i harfi, ziyaretçilerin bu masada diledikleri konu hakkında bilgi sahibi olabileceğine işaret ediyor. Tamamen ahşaptan imal edilen model, Johannes Wolf’un nadide eserleri arasında yer alıyor.

ilham-verici-resepisyon-masasi-tasarimlari-5

ilham-verici-resepisyon-masasi-tasarimlari-6

Görenleri kendine hayran bırakacak bu masa tasarımı, yalnızca masadan ibaret değil. Tavanlarda da aynı aralıklı ahşap çizgilere yer verilmiş. Tom Hingston tarafından tasarlanan masa, ahşaptan ve pirinçten imal edilen kanatçıklara sahip. Masayla tavan arasındaki mesafe ise toplam 7 metre.

ilham-verici-resepisyon-masasi-tasarimlari-7

Hem ergonomik, hem de farklı duvar renkleriyle uyumlu olan bu kırmızı masa tasarımında metal, can ve alüminyum malzemeleri tercih edilmiş. Yer yer akriliğin de kullanıldığı model, delikli tasarımıyla modern bir görünüme sahip.

ilham-verici-resepisyon-masasi-tasarimlari-8 ilham-verici-resepisyon-masasi-tasarimlari-9

ABD’nin San Francisco şehrindeki Giant Pixel isimli oyun firması tarafından kullanılan bu resepsiyon masası, masadan çok bir heykele benziyor. Hayli geniş ve belirgin hatlara sahip olan model göz doldurmayı başarıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz