Çocuklarınız için tasarım harikası ranza modelleri

6
7567

9 ay 10 gün süren heyecanlı bir bekleyişin ardından ikiz çocuklarını kucağına alan ebeveynler, bu mutluluğu doyasıya yaşadıktan sonra çocuk odasını da ikiz çocukların ihtiyacı doğrultusunda düzenlemek zorunda kalırlar. Bebeklik çağından başlayan bu süreç çocukluğa ve gençliğe kadar devam edegelir. Çocukluk çağında ise çoğu aile, ikiz evlatları için renkli tasarımlara sahip ranza modelleri satın almaya yönelir.

Odadaki alandan tasarruf edin

Eğer 2+1 eve sahipseniz, odalarınız küçük ve darsa; her iki çocuğunuz için ayrı baza ve yatak satın almaktansa ranza kullanmayı tercih etmenin yararını mutlaka görürsünüz. Ranzalar sayesinde yatakları yatay olarak değil, dikey yönde yerleştirmiş ve zemindeki alandan tasarruf etmiş olursunuz. Ayırca hareketli çocuklara sahipseniz, ranzanın merdiveninden inip çıkmayı bir eğlence unsuru haline dönüştürmesini de izleyebilirsiniz.

Ranza seçerken bunlara dikkat

Satın alacağınız ranza modelinini belirlemeden önce dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar var. Bunlardan birisi ve en önemlisi, çocuğunuzun boyuna uygun büyüklükte ranzaları tercih etmektir. Çocukluk çağından itibaren hızla gelişmeye ve boy atmaya başlayan çocuklarınızın boyunu ölçtükten sonra ranza modelini belirleyin. Böylece kötü sürprizlerle karşılaşmamış olursunuz.

Ranzada kullanılan materyaller de bir o kadar önemlidir. Örneğin demir ranzalar çok çabuk paslanır ve çirkin bir dış görünüme kavuşabilirler. Ayrıca ranzayı ayakta tutan kaynak noktaları da hızla eskiyerek çocuğunuzun güvenliği için tehdit oluşturabilir. Yapılması gereken hem sağlam, hem de kullanışlı ve şık görünümlü ranza modelleri seçmek olmalıdır.

Aşağıda yer alan fotoğraflarda çocukların beğeneceği ve kullanmaktan mutluluk duyacağı çeşitli ranzalar mevcut. Dilerseniz bu modelleri bilindik ranza üreticilerinin kataloglarından sorgulayabilir, isterseniz de mahallenizdeki marangoza sipariş edebilirsiniz. Çocuklarınızın en sevdiği renkler, çizgi film kahramanları ve sevimli hayvanlara da ranza tasarımında yer verebilirsiniz. Daha fazla ranza modelleri ve sipariş vermek için şuradan Plato Mobilya’nın sitesine ulaşabilirsiniz.

 

6 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz