Banyolarda aydınlatma fikirleri

0
953

İş hayatının koşturmacasından yorulup sığındığınız evinizde güzel bir duş almak, günün tüm yorgunluğunu üzerinizden atmanıza yardımcı olacaktır. Şık tasarlanmış güzel bir banyoda duş almak istiyorsanız, evinizin diğer tüm odaları gibi banyo tasarımına da ayrı bir özen göstermeniz gerekir. Ne yazık ki çoğu insan banyo tasarlarken aydınlatma konusuna hiç ağırlık vermez. Kimi zaman avize bile tercih edilmeyen banyolarda çıplak ampüller tercih edilir. Oysa bu hiç de doğru bir tutum değil.

Yere yakın aydınlatmalar şık durabilir

Banyonuza loş bir atmosfer kazandırmak için başvurabileceğiniz bu yöntemin ne kadar işe yaradığını görünce siz de çok şaşıracaksınız! Spot lambaları koyabileceğiniz aydınlatma haznesine sahip bir küvet, banyonuzu çok şık gösterecektir. Duş alırken veya küvette keyif çatarken bu lambaları açmanız yeterli olacaktır. Dinginleştirici etkisi de cabası.

İhtişamlı avizelerle lüksü yansıtın

Daha çok salon, oturma odası veya Amerikan tarzı mutfaklarda tercih edilen büyük avizelerin banyoya pek de gitmeyeceği fikrine kapılmayın. Aksine, lüks ve ihtişamı yansıtan büyük avizeler bazı banyo modelleriyle bir hayli uyum sağlayabiliyor. Ancak fazla gösterişten hoşlanmayan, sadeliğe önem veren kişiler bu avize modellerini tercih etmekten kaçınmalı.

İşlevsel aydınlatma çözümleri içinse havluları astığınız, bornozunuzu koyduğunuz rafların hemen üstüne şerit LED’ler çekebilirsiniz. Özellikle geceleri banyonuzda çok hoş bir görüntü elde etmeniz bu sayede mümkün olacaktır. Gerisi de hayal gücünüze kalmış!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz